Профспілка студентів

                                    

Профком студентів - величезна структура, яка об'єднує всіх студентів нашого університету і має в своєму складі велику кількість департаментів, що спеціалізуються на організації дозвілля. У профкомі над реалізацією проектів спільно працюють майбутні дизайнери та електрики, технологи та лінгвісти, інженери та економісти, екологи та програмісти. З самого першого дня створення профком студентів НУК на належному рівні виконував поставлені задачі: захист прав і свобод студентів, співпраця з адміністрацією гуртожитків для забезпечення необхідних умов їх проживання і побуту, надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям студентів, організація зимового і літнього оздоровлення і організація цікавого дозвілля. Можна без сумніву зазначити, що останні роки профком еволюціонує, розвивається, переходить на новий, більш високий рівень і може скласти гідну конкуренцію профспілковим організаціям європейських вузів.

Профком дбає про добробут всіх студентів вузу. Надання матеріальної допомоги - головний крок в реалізації програми покращення життя студентам. Матеріальну допомогу можуть отримувати наступні категорії студентів: сироти; студент, в котрого неповний склад сім'ї; чорнобилець; інвалід; студент з серйозною хворобою або після перенесення тяжкої операції; одружений студент або після народження дитини; студент з багатодітної сім'ї; малозабезпечений студент. Також профком надає знижки на відвідання льодового катка «Гольфстім», нічних клубів Миколаєва. Члени профкому мають змогу отримати знижки на оплату за проходження водійських курсів.

Внесок профспілки студентів у життя Національного університету кораблебудування незамінний. Піклуючись про науковий розвиток студентів та навчання організовує на базі університету зустрічі з ректором і видатними науковцями області, бере активну участь у підготовці та проведенні науково-практичних конференцій з усіх напрямів наукової діяльності, допомагає з влаштуванням зібрань на міському та регіональному рівнях. Відповідні зустрічі організовуються ретельно та проводяться без збоїв. збоїв.

Спеціальне місце в профкомі займає організація відпочинку та оздоровлення. Молодіжні вечірки в нічних клубах міста мають досить високий попит серед студентів, бо хто ж з юнаків не любить потанцювати під ритми сучасної музики.

Відпочинку профком приділяє належну увагу, організовує його найрізноманітнішими способами. Саме тому студенти нашого університету мають унікальну можливість незабутньо провести вільний від навчання час. Стало доброю традицією проводити зимові канікули на гірськолижному курорті в с. Славське і спекотні літні дні в СОТ «Корабел», с. Коблево. Профком піклується про те, щоб зимовий і літній відпочини були неповторними та незабутніми в житті кожного студента. Здійснити це допомагають організатори дозвілля - активісти профкому.

Кожен, хто мав нагоду так відпочивати, вдячний профкому за організацію не просто поїздки в популярне місце а й за те, що дозвілля було прикрашене походами, мрійливими прогулянками, посидінками в затишних кав'ярнях, цікавими іграми біля вогнища. Всі знають, що відпочинок від профкому - це море незабутніх вражень та позитиву!

А як же бути тим, хто хоче відвідувати невідомі міста під час навчання? І для таких профком пропонує різноманітні альтернативи. Прихильникам Західної України пропонується відвідати Львів та Ужгород.

Тим, хто полюбляє затишні і старовинні місця, профком організовує поїздки «На каву до Львова». Львів - це крихітний Париж, місто, побудоване з любов'ю до гармонії, європейським шармом і тонким розумінням краси. Також відзначимо незабутні відвідини Кам'янець-Подільська. Прекрасні замки, чарівні схили гір - все, навіть повітря подумки відносило студентів до давніх часів Київської Русі.

Серед Карпатських гір спокійно «розлилося» озеро Синевир. Це найбільше та найвідоміше озеро України та разом з цим це найпрекрасніше місце. Студенти НУК мали можливість зачаруватись магією Синевиру.

Кожної весни профком збирає студентів у вражаючу і казкову подорож до Ужгорода. Після такої поїздки всі сповнені радості, очі світяться, як у дитинстві і немає жодного, не зачарованого тим дивовижним містом.

Для всіх веселунів 1 квітня - дуже знакове свято. Кожен, хто знає хоча б один анекдот і завжди сміється з жартів про білявок цього знаменного дня збирається і їде в Одесу на найвеселіший і найнеповторніший фестиваль гумору. Профком студентів НУК має традицію збирати студентів і під керівництвом Дар'ї Лазарєвої рушати назустріч пригодам і сміху.

Нагода побачити мальовничий Крим та скупатися в Чорному морі вабить багатьох студентів. Знаючи це, профком організовує поїзди на півострів влітку. Мис Тарханкут улюблене місце відпочинку наших студентів.

Є в університеті студенти, котрим до вподоби походи, життя в наметі, вечірки та затишні розмови під зірками біля багаття - тобто активний екстремальний відпочинок. Для такої молоді профком організовує походи по наймальовничіших місцях України - Криму та Карпатах.

Крим цікавить наших студентів не тільки влітку, коли море манить теплотою хвиль, а сонечко ласкає променями, але і навесні. Походи по Криму - це можливість побачити красу природи, відчути себе її частинкою і привезти з собою безліч незабутніх спогадів про незвідані стежинки в горах.

Карпатські гори - одна з головних прикрас нашої країни. Підкорювати їх вершини на своїх двох - незабутнє враження. Профком знав, що відвідати такі місцини зажадає не одна людина. І не прогадав. У похід по Карпатських горах завжди збирається багато любителів.

Профком за здоровий спосіб життя! В рамках цієї політики організовуються велотури. Останнім велопробігом була поїздка в Ольвію.

Окрім походів і подорожей профком гаразд урізноманітнювати студентське життя конкурсами і заходами різного масштабу.

Визначним і значущим кроком в розвитку цієї справи була організація I Всеукраїнської школи профспілкового лідера, що об'єднала профспілки провідних університетів України. Учасники школи відвідували різноманітні тренінги, які були пізнавальними і цікавими. По завершенню школи всі учасники отримали сертифікати і диски з фільмами про I Всеукраїнську школу профспілкового лідера. Цей захід вивів діяльність профкому НУК на Всеукраїнський рівень, що підтверджує рівень і масштаби діяльності організації.

Гордістю профкому є організація наймаштабнішої події університету - конкурсу «Кращий студент року». Атмосфера заходу повністю відповідала голлівудським традиціям нагородження «Оскар». За результатами конкурсу визначили 13 кращих студентів за різними видами діяльності. На свято були запрошені почесні гості, які нагороджували переможців у кожній номінації, вручаючи їм золоту Ніку і диплом переможця.

Група, вигравши в номінації «Краща група» отримала в подарунок квитки до Одеського національного академічного театру опери та балету на балет «Лебедине озеро». Цей «дотик» до культури дуже сподобався студентам та надихнув їх тримати позиції та залишатися кращою групою і надалі.

Проведення такого роду заходів піднімає престиж університету, урізноманітнює соціальне життя та стимулює студентів до звершень на навчальній ниві. Саме тому профком студентів НУК сприятиме тому, щоб аналогічні конкурси стали традицією нашого університету.

Треба нагороджувати не тільки розум, а ще й чарівність!. Такий слоган спонукав профком разом зі студентським парламентом організувати конкурс «Міс НУК». Допомогла Партія Регіонів, до речі, представники цієї політичної сили були членами журі. Високопосадові особи міста та університету як один зазначили, що такого роду конкурси об'єднують молодь. Організація заходу була відмічена як дуже висока.

За підтримки Профкому в університеті проводяться змагання команд КВН університету. В НУК вчиться велика кількість веселих та кмітливих студентів, які об'єднуються і створюють власні команди. Студенти вигадують анекдоти смішні історії, змагаються в мистецтві сатири, а глядачі тішаться та подовжують власне життя сміхом.

На рівні з тим, що профком самостійно організовує заходи, він ще й підтримує ініціативи місцевих органів влади. До таких відносяться участь у свічковій ході, присвяченій Дню звільнення Миколаєва «Запали свічку в своєму серці».

Жодне свято не проходить без участі НУК. Профком знає, що робити свій внесок у розвиток інфраструктури міста повинен кожен студент і робить все для цього можливе.

Профком також бере участь в організації благодійних заходів. Кожного року студенти НУК беруть участь в акції «Почуйте всі» фонду «Серце до серця», яка спрямована на збір коштів для придбання медичного устаткування в дитячі лікарні області. За результатами акції першість по збору коштів належить саме студентам НУК. Як заохочення кращі волонтери НУК були нагороджені безкоштовним туром по Європі.

Доброю традицією стало проведення акції «Молодь проти куріння». Паління стало звичкою для багатьох жителів світу. Студенти НУК на чолі з Профкомом робить все, щоб припинити паління, хоча б на теренах університету. Акція - дуже знакова подія для університету, активісти профкому на перерві міняють цигарки на цукерки, а потім ректор всі зібрані папіроски «топить» у відрі.

Окрім участі в акціях, організованих під егідою благодійних організацій, профком очолює благодійні рейди. Так, він взяв під свою опіку загальноосвітню школу-інтернат у с. Шевченково. Для вихованців школи силами профкому проводяться різні свята з конкурсами і подарунками. Щороку для вихованців дитячих будинків організовується акція «Святий Миколай у кожному серці», яка цього року вийшла на загальноміський рівень. Мета акції - бажання зробити кожну дитину щасливішою, здійснивши її хоча б невелику мрію. Волонтери акції відвідали дитячі будинки, зібрали малюнки із зображенням дитячих мрій. Студенти, викладачі НУК, представники інших університетів спільно з міською адміністрацією допомогли втілити дитячі бажання в життя. Це була можливість подарувати малятам казку, а їхні посмішки і радість в очах стали найкращою винагородою старанням.

Участь у благодійності для профкому студентів НУК - це не дань моді, або засіб покращення іміджу. Кожен активіст профкому знає, що допомагаючи дітям, можна запалити в їхні серцях свічечку щастя і добра. А це справа, заради якої варто жити і діяти!

Профком не зупиняється на досягнутому. Він ставить перед собою цілі і робить все можливе для їх реалізації. Кожного року цілі - серйозніші, проекти - масштабніші, а люди - професійніші.